Nasi kandydaci do rady dzielnicy Bemowo

Okręg 1, miejsce 1: Wojciech Surała
Z wykształcenia historyk, działacz stowarzyszenia Miasto jest Nasze. Jako pełnomocnik tej organizacji uczestniczył w rozprawach sądowych w sprawie przywrócenia głównej ulicy Starego Bemowa jej patrona – Sylwestra Kaliskiego. Był koordynatorem budżetu partycypacyjnego na Bemowie.

Okręg 2, miejsce 1: Anna Górecka Jakimcio
Zajmuje się się utrzymaniem terenów zielonych, jedna z inicjatorek Ogrodu Społecznościowego Fort Bema, pomysłodawczyni warszawskich bibliotek plenerowych, autorka wielu projektów do budżetu partycypacyjnego.

Okręg 3, miejsce 1: Magdalena Niedźwiecka Pruszkowska
Z zawodu specjalistka PR, zaangażowana w działania Klubu Mam na Bemowie oraz animatorka ruchu sąsiedzkiego, od 5 lat w dzielnicowym zespole ds. budżetu partycypacyjnego.

Okręg 4, miejsce 1: Tomasz Smyczyński
Z zawodu programista, zaangażowany w analizę planów miejscowych i rozwój infrastruktury drogowej, rowerowej oraz pieszej i transportu publicznego.

Okręg 5, miejsce 1: Piotr Milewski
Z wykształcenia historyk-edytor, członek stowarzyszenia Miasto jest Nasze. Walczy o uchwalenie miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego.

Okręg 1, miejsce 2: Zuzanna Kunert
Studentka geografii, absolwentka gospodarki przestrzennej na Politechnice Warszawskiej. Zajmuje się analizą środowiska miejskiego, w tym funkcjonowania systemu przewietrzania miasta. Członkini stowarzyszenia Miasto jest Nasze.

Okręg 2, miejsce 2: Paulina Fabrowska
Z zawodu analityczka, specjalistka ds. funduszy strukturalnych UE. Pomysłodawczyni Ogrodu Społecznościowego Fort Bema oraz współtwórczyni Cyfrowego Archiwum Bemowa.

Okręg 4, miejsce 2: Wiktor Uhlig
Absolwent gospodarki przestrzennej i wiedzy o kulturze, od urodzenia mieszkaniec Jelonek. Autor miniserialu internetowego internetowy Na Kasztelanie. Interesuje się historią Bemowa, prowadził spacery po dzielnicy w ramach Festiwalu Otwarte Mieszkania.

Okręg 1, miejsce 3: Anna Mazur
Z wykształcenia mgr zootechniki i specjalistka ds. ochrony środowiska. Prywatnie miłośniczka i fotografka przyrody, działa na rzecz zachowania Lasu Bemowskiego. Angażuje się też w opiekę na Ogrodem Społecznym na Forcie Bema.

Okręg 2, miejsce 5: Katarzyna Wrotek
Absolwentka SGH, od 18 lat pracuje w branży informatycznej (obecnie architekt rozwiązań informatycznych). Stara się dbać o okolicę Fortu Bema, zgłaszając z powodzeniem projekty do budżetu partycypacyjnego.

Kandydujemy tylko do rady dzielnicy Bemowo, ale jesteśmy też częścią koalicji Ruchów Miejskich dla Warszawy, która wystawiła kandydatów i kandydatki do Rady Miasta st. Warszawy w ramach KWW Miasto Jest Nasze – Ruchy Miejskie. Znajdziecie ich na liście numer 15. W naszym okręgu, obejmującym Bemowo, Ursus i Włochy, polecamy wam następujące osoby:

  1. Klaudia Jastrzębska
  2. Jolanta Piecuch
  3. Damian Siembida
  4. Przemysław Gan
  5. Justyna Czarnocka
  6. Marcin Kurnik
  7. Paulina Makowelska
  8. Marcin Kawka
  9. Magdalena Bielecka
  10. Maciej Piskorz