O nas
Kim jesteśmy?
Od wielu lat mieszkamy na Bemowie. Lubimy naszą dzielnicę, ale widzimy też, ile rzeczy można i trzeba zorganizować tu lepiej. Chcemy być z Bemowa dumni, naszym celem jest więc uczynienie go dzielnicą, w której uwzględnia się perspektywy różnych grup mieszkańców, szanuje przyrodę, a urzędnicy opierają się na zasadzie pełnej przejrzystości.
 |
Magda
Z wykształcenia dziennikarka, z zawodu – pr-owiec, z zamiłowania wolny duch. W sprawy społeczne angażuje się „od zawsze”. W procesie budżetowym dla 2017 r. pełniła funkcję przewodniczącej dzielnicowego zespołu ds. budżetu partycypacyjnego. Członkini Stowarzyszenia “Rodzice Razem”, prowadzącego Klub Mam na Bemowie. We współpracy z Centrum Wspierania Aktywności Lokalnych CAL organizowała bemowskie spotkania sąsiedzkie. W dzielnicy mieszka od prawie ćwierćwiecza – najpierw na Osiedlu Przyjaźń, potem na Jelonkach Północnych, obecnie – na Górcach. Uważa, że najważniejsze jest integrowanie mieszkańców Bemowa w taki sposób, aby tworzyli silną społeczność i chcieli wziąć na siebie odpowiedzialność za sprawy miasta. Bliskie są jej problemy edukacji, zwłaszcza w dziedzinach technologicznych. Mama ośmioletniej Mani.
|
 |
Paulina
Wychowana na trzepaku, dlatego interesuje ją historia i tożsamość bemowskich blokowisk. Współzałożycielka Cyfrowego Archiwum Bemowa, zaangażowana także w tworzenie ogrodu społecznościowego i odbudowę spalonego hotelu dla pszczół na Forcie Bema. Uczestniczy w Akademii Inicjatyw Sąsiedzkich Stowarzyszenia Centrum Wspierania Aktywności Lokalnej CAL. Uważa, że aby „żyło się lepiej”, mieszkańcy muszą mieć poczucie, że są współgospodarzami tego miejsca i mają faktyczny wpływ na to, co się w ich sąsiedztwie dzieje. Od pierwszej edycji zaangażowana w sprawy budżetu partycypacyjnego w dzielnicy. Głęboko wierzy, że mieszkańcy nie są petentami, a równoprawnymi partnerami dla urzędów i innych instytucji publicznych, choć niektórzy urzędnicy jeszcze o tym nie wiedzą.
Interesuje się lokalną historią, kulturą, przestrzenią publiczną. Mieszka na Bemowie-Lotnisku.
|
Współpracowali:
|
 |
Joanna
Mieszkanka Bemowa – Lotniska od 1989 r., wcześniej mieszkanka Woli. Na co dzień pracowniczka korporacji. Interesuje się nowinkami ze świata biznesu i rozwojem miast. Miłośniczka podróży rowerowych po różnych zakątkach Polski. Także zakamarki Warszawy i okolic lubi odkrywać na rowerze. W wolnych chwilach korzysta z bogatej oferty kulturalnej, którą oferuje miasto. Chce mieć wpływ na zmiany i rozwój dzielnicy, w której mieszka i gdzie płaci podatki. Zaangażowana w Budżet Partycypacyjny od pierwszej edycji – uważa go za realne narzędzie, umożliwiające mieszkańcom wzięcie spraw w swoje ręce. Autorka wielu zwycięskich projektów, których celem jest m.in. rozwój infrastruktury rowerowej. Bierze udział w różnych konsultacjach dotyczących Warszawy.
|
 |
Ola
Bemowianka z urodzenia i wyboru, od dziecka krążąca po Jelonkach, między domkami Osiedla “Przyjaźń” a blokami Spółdzielni Mieszkaniowej Górczewska. Z wykształcenia i natury humanistka, zawodowo i prywatnie związana z organizacjami pozarządowymi. Działaczka Inicjatywy Osiedle “Przyjaźń”, starającej się uchronić legendarne osiedle przed zniszczeniem. Opiekunka pierwszej biblioteczki plenerowej na Bemowie. Pisze do pierwszej bemowskiej gazety tworzonej przez mieszkańców – JELONKA. Od pierwszej edycji uczestniczy w pracach bemowskiego Zespołu do spraw Budżetu Partycypacyjnego, składała także własne projekty. Jako mama dwóch małych dziewczynek działa w Radzie Rodziców jednego z bemowskich przedszkoli.
|
 |
Ania
Mieszkanka jednego z osiedli na Forcie Bema, na co dzień pracowniczka jednej z firm zajmującej się architekturą krajobrazu. Działa, ponieważ uważa Bemowo za swój dom, a najbliższe otoczenie nie jest jej obojętne. Autorka lub inicjatorka wielu projektów do budżetu partycypacyjnego. Współpracowała także z projektem “Laboratorium Osiedla Przyjaźń” dofinansowanym ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Dom Kultury + Inicjatywy Lokalne 2015. Specjalizuje się w tematyce wspólnej przestrzeni miejskiej oraz zieleni.
|
 |
Tomek
Przez kilkanaście lat mieszkaniec Jelonek Północnych. Przez 4 edycje związany z procesem budżetu partycypacyjnego na Bemowie – poza składaniem projektów, wsparciem ich promocji również jako przedstawiciel mieszkańców w dzielnicowym zespole ds. budżetu partycypacyjnego przygotowywał do niego mapy projektów, podziału dzielnicy na obszary i analizy statystyczne. Propagował informacje związane przede wszystkim z wszelką infrastrukturą, zielenią, planowaniem przestrzennym i komunikacją miejską.
|