Płyta Powstańców Śl. z chodnikiem i ścieżką rowerową

Zalana płyta dawnego lotniska na Powstańców Śląskich

Zarząd Dróg Miejskich ogłosił przetarg na wykonanie robót budowlanych dla zadań z budżetu partycypacyjnego m.st. Warszawy 2016 m.in. w naszej dzielnicy. Są to projekty autorstwa Joanny, które zgłosiła już przeszło 2,5 roku temu. Niestety przeciągające się przygotowywanie projektów opóźniło realizację o rok.

Ogólny opis tych inwestycji znajduje się w informacji ZDM, tutaj. Poniżej zaś zamieszczamy projekty stałej organizacji ruchu, aby każdy w łatwy sposób mógł zapoznać się z przebiegiem nowego chodnika i drogi dla rowerów. Dotyczą one ulicy Powstańców Śląskich, natomiast o ulicy Radiowej pisaliśmy już wcześniej.

Ścieżka rowerowa i chodnik – Powstańców Śl. (2) – Bemowo 5

Budowa brakującego ciągu chodnika – Powstańców Śl.– Bemowo 3

Warto dodać, że jeszcze w tym roku planowana jest realizacja kolejnego fragmentu ścieżki w ramach projektu „Ścieżka rowerowa wzdłuż Powstańców Śl. – ostatni brakujący odcinek” 🙂

2 komentarze

  • Tomek

    Czy ktoś się zastanowił co z miejscami parkingowymi pomiedzy Wrocławską a Morcinka.
    Rowerzyści teraz przejeżdżają przez parking. Jak nie będzie parkingu to kierowcy będą mogli parkować na ścieżce rowerowej. Ta scieżka nie jest zbawienna dla Bemowa, a mieszkańców okolicznych bloków pozbawi miejsc parkingowych.

    • Tomasz

      Miejsca parkingowe prostopadłe i równoległe nadal będą co widać na projekcie, a nawet gdyby ich nie było kierowcy nie mogliby parkować na ścieżce rowerowej ze względu na odgrodzenie jej słupkami. Powstańców Śląskich to główna ulica w dzielnicy i brak tej ścieżki to duża niedogodność. Być może miejsc parkingowych w wyniku jej realizacji będzie trochę mniej ale to i tak lepiej niż zakłada miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego, według którego parkingi miałyby całkowicie zniknąć na rzecz szpalerów drzew. Polecam się zainteresować i ewentualnie zacząć działać, żeby mieszkańcy okolicznych bloków nie zostali kiedyś zaskoczeni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *