Mapa bemowskich toalet

Toaleta przy placu zabaw na Forcie Bema

Wiosna zachęca do spędzania czasu poza domem. I dobrze, bo rekreacja na świeżym powietrzu to sama przyjemność. Co jednak zrobić w sytuacji, kiedy jesteśmy w parku, na rowerze czy spacerze i musimy skorzystać z toalety?

Klasyczne miejskie szalety były przez wiele ostatnich lat w odwrocie. Anegdotyczne są już losy publicznych toalet Śródmieścia, które w dobie raczkującego wolnego rynku zaadaptowane zostały na bary i kawiarnie. Na szczęście podejście władz miasta trochę się zmienia i Warszawa zaczyna odrabiać zaległości w tym zakresie. Najnowsza, w pełni zautomatyzowana toaleta stanęła niedawno w Parku Agrykola. Kolejne montowane będą nad Wisłą i w kilkunastu innych, głównie turystycznych, lokalizacjach Warszawy.

Zanim jednak te nowości dotrą na Bemowo musimy sobie radzić z tym, co mamy. Rozpoczynamy akcję mapowania ogólnodostępnych, bezpłatnych toalet na Bemowie i liczymy na waszą pomoc. Szukamy toalet wolnostojących oraz miejsc użyteczności publicznej, z których skorzystać może każdy mieszkaniec. Sprawdzamy godziny otwarcia, z myślą o młodych rodzicach zaznaczamy też miejsca dysponujące przewijakiem.

Poniższa mapa to zaledwie początek – czekamy na Wasze zgłoszenia w komentarzach.

This slideshow requires JavaScript.

4 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *