Rozlicz PIT-a na Bemowie

dolar

Bemowo jak inne dzielnice Warszawy stale się rozrasta. Nowych bloków przybywa na terenach należących do spółdzielni, powojskowych czy na gruntach prywatnych, które są wykupowane przez deweloperów. Wraz z nowymi blokami przybywa mieszkańców. Wciąż nie ma polityki zrównoważonego rozwoju miasta, która uwzględniałaby rozwój infrastruktury na nowo zaludnianych terenach. Brakuje wszystkiego – dogodnej komunikacji zbiorowej, placówek zdrowia, szkół, wyremontowanych chodników, nowych dróg dla rowerów czy zielonych skwerów.

Możemy wspomóc dzielnicę, w której mieszkamy rozliczając swój PIT, poprzez wpisanie adresu zamieszkania na Bemowie i odpowiadającego mu Urzędu Skarbowego Warszawa-Bemowo. Nie trzeba być zameldowanym w Warszawie. To adres korespondencyjny wpływa na to, gdzie płacimy podatki. Warto dodać, że my jako podatnicy kompletnie nic na tym nie tracimy. Możemy natomiast wspomóc rozwój naszej okolicy.

Wielu nowych mieszkańców naszej dzielnicy dalej wpisuje adres korespondencyjny swojej poprzedniej dzielnicy – Ochoty, Woli czy innej miejscowości, tym samym pomniejszając pulę pochodzącą z wpływów podatkowych dla Bemowa.

Warszawa nie rozwiązała tego problemu centralnie i dalej boryka się z problemem nierozliczania podatków w stolicy nawet przez kilkaset tysięcy mieszkańców. W 2015 władze miasta przygotowały kampanię społeczną „Bez PITU PITU” by uświadomić mieszkańcom, że dzięki podatkom dokładają się do rozwoju miasta, gdyż od jednego mieszkańca Warszawa otrzymuje około 3100 zł rocznie. Temat jednak potrzebuje lepszej promocji, ale też rozwiązania, które sprawi, że rozliczanie podatku w mieście, w którym się pracuje i żyje będzie obowiązującym standardem, a nie aktem łaski.

Zachęcamy mieszkańców do wzięcia sprawy w swoje ręce i rozliczenie PIT-a za zeszły rok na Bemowie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *