Priorytety Wydziału Inwestycji

Skrzyżowanie Brygadzistów i Sterniczej

Pod koniec maja opublikowaliśmy wpis o zmianach na dzielnicowych ulicach, który cieszył się dosyć dużym zainteresowaniem. Jedną ze zmian było wytyczenie przejść dla pieszych na skrzyżowaniach ulicy Brygadzistów ze Sterniczą i Szczotkarską. Przegapiliśmy jednak wtedy fakt braku w projekcie przejścia przez zachodnie ramię skrzyżowania ze Sterniczą, na co niedawno zwróciła nam uwagę jedna z mieszkanek, która jak relacjonuje zabiegała o zmiany na tym skrzyżowaniu w Urzędzie Dzielnicy.

Okazuje się, że dzielnicowy Wydział Inwestycji poszedł na łatwiznę i nie wymógł zaprojektowania tego przejścia od razu razem z innymi. Gdy poprzez Miejskie Centrum Kontaktu 19115 zaproponowaliśmy naprawę tego błędu, dostaliśmy od niego następującą odpowiedź:

Wykonanie przejścia dla pieszych od strony zachodniej spowodowałoby zlikwidowanie wielu miejsc postojowych dla pojazdów, co byłoby powodem do protestu kierowców. Na odcinku 10 m od przejścia dla pieszych nie mogą występować zatoki postojowe dla pojazdów.

Sprawdźmy ile dla pracownika Wydziału Inwestycji znaczy określenie wiele.

Projekt stałej organizacji ruchu

Źródło: Urząd Dzielnicy Bemowo

Proste kalkulacje pozwalają ocenić, że jest to liczba 4, tyle miejsc postojowych należałoby zlikwidować aby wyznaczyć tutaj przejście dla pieszych, które pozwoliłoby na bezpieczne przekroczenie tego skrzyżowania po tej stronie ulicy Brygadzistów zamiast obchodzić je naokoło. Można to uzyskać również poprzez zmniejszenie niepotrzebnie dużych łuków na skrzyżowaniu. Jesteśmy zdumieni postawą Wydziału Inwestycji i podejmiemy działania na rzecz zmiany mentalności jego pracowników, aby wspomniane przejście mogło powstać zgodnie z oczekiwaniami mieszkańców.

Na początek polecamy im obejrzenie poniższego wideo:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *