Droga dla rowerów na Powstańców Śląskich – Jelonki

Ulica Powstańców Śląskich na wysokości ulicy Czumy

Już wkrótce powstanie długo wyczekiwana droga dla rowerów wzdłuż ulicy Powstańców Śląskich pomiędzy ulicą Górczewską a Sterniczą. To projekt zgłoszony do pierwszej edycji budżetu partycypacyjnego, wygrał w głosowaniu, które miało miejsce już blisko dwa lata temu, niestety z różnych względów nie został zrealizowany w terminie.

Od dłuższego czasu obserwowaliśmy proces realizacji tego projektu, udało nam się zapoznać z jego rozwiązaniami projektowymi, wedle których zostanie wybudowany. Poniżej prezentujemy zdjęcia planu sytuacyjno-wysokościowego opracowanego w ramach przetargu ogłoszonego przez Urząd Dzielnicy Bemowo z opisem ich umiejscowienia.

This slideshow requires JavaScript.

Na koniec chcielibyśmy zachęcić do głosowania na tegoroczne projekty, na temat których więcej, jak i o samym głosowaniu można przeczytać tutaj, szczególnie te związane z infrastrukturą pieszo-rowerową, które wymieniliśmy poniżej. Miejmy nadzieję, że w przypadku wygrania w głosowaniu któregoś z nich zostanie on zrealizowany terminowo w przeciwieństwie do tytułowego 😉

Projekty ogólnodzielnicowe – 725 000 zł
 • Ścieżka rowerowa wzdłuż Powstańców Śl. – ostatni brakujący odcinek (440 182 zł)
Obszar Lotnisko, Bemowo-Lotnisko, Fort Bema – 760 000 zł
 • Ścieżka rowerowa wzdłuż ul. Wrocławskiej od Powstańców Śl. do Widawskiej (342 364 zł)
 • Budowa brakującego odcinka chodnika wzdłuż ulicy Wrocławskiej do skrzyżowania z ulicą Radiową (110 000 zł)
 • Przejście dla pieszych wzdłuż Wrocławskiej / Szareckiego (50 000 zł)
 • Bezpieczna Wrocławska i pas rowerowy (760 000 zł)
 • Bezpieczny pieszy na ul. E. J. Osmańczyka (75 044 zł)
Obszar Chrzanów, Jelonki Północne, Jelonki Południowe – 815 000 zł
 • Łatwiej rowerem i pieszo przy Tesco na Górczewskiej (414 000 zł)
Obszar Boernerowo, Fort Radiowo, Groty, Górce – 400 000 zł
 • Droga dla rowerów wzdłuż ul. Kaliskiego (270 750 zł)

6 komentarzy

 • Pingback: Realizacja uwag z rowerowego objazdu 2015 – cz. II | Bemowiacy

 • pz

  Wykonanie ścieżki tragiczne. Nierówno położony asfalt i wygląda na bardzo kiepskiej jakości. W trakcie deszczu tworzą się wszędzie kałuże i nawet gdy przestanie padać to jeszcze długo droga pozostaje bardzo mokra. Oczywiście jeszcze nie jest oddana do użytku ale wątpię aby można było to naprawić.

  • Tomek

   Na facebook.com/bemowiacywawpl jest album z galerią tej inwestycji ze zdjęciami z dnia głównego asfaltowania (4 listopada). Jakoś specjalnie wtedy się nie przyglądaliśmy jakości wykonania, ale zastanawia dlaczego do dziś nie zostały posprzątane resztki asfaltu. Z pewnością nie odpuścimy tej inwestycji dzielnicy jak to było z ulicą Radiową ponieważ to projekt z budżetu partycypacyjnego na głównej ulicy dzielnicy. W weekend zapowiada się trochę słońca i w razie chęci zapraszamy na wspólne oglądy dotychczasowych prac 🙂

 • pZ

  Najgorzej jest przez te nierownosci, w ktorych tworza sie kaluze. Nie rozumiem takze co to za asfalt, ktory pozostaje mokry gdy juz nawet ulica przeschla. Za chwile zmusza oznakowaniem do jazdy po tym tworze i bedzie zabawa. Napisalem zapytanie do Ratusza Bemowo ale nie wiem czy to wlasciwy adresat. Poczekam co odpisza.

  • Tomek

   Wydział Inwestycji jest najbardziej właściwy.

   • pZ

    Jeździ się już lepiej. Woda zaczyna odpływać i asfalt szybciej wysycha. Widzę także, że połatali część nierówności chociaż nie wszystkie. Zabrali się też za sprzątanie resztek asfaltu ale w tym tempie skończą na wiosnę. na części trasy pojawiło się także już oznakowanie pionowe więc koniec legalnego śmigania po ulicy 🙁 Nadal w większości brak wygodnych przejazdów przez skrzyżowania i trochę potrzęsie.
    P.S. Ratusz Bemowo nic nie odpisał.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *