Interweniujemy w sprawie zalewanego przejścia

Ponad rok temu została oddana do użytkowania inwestycja budowy torów tramwajowych między Górcami a Nowym Bemowem, odcinek wzdłuż Powstańców Śląskich od Ratusza do Radiowej. Przyczyniła się ona do zmiany wizualnej przestrzeni na tym odcinku: zadbano o zieleń tworząc dodatkowe trawniki i dosadzając drzew oraz wybudowano drogi rowerowe i chodniki po obu stronach Powstańców Śląskich od Hery do Radiowej. Wady wykonania jednak też się ukazały.

Jesienią, 10 listopada 2015r. wysłaliśmy zgłoszenie poprzez 19115 dotyczące wadliwego odcinka dla pieszych pośrodku ulicy Powstańców Śląskich. Poinformowaliśmy, że na skrzyżowaniu z Radiową tuż przy torach tramwajowych idąc spod fontanny przy Radiowej na drugą stronę Powstańców Śl. w kierunku Stokrotki jest jakby zagłębienie, źle wyprofilowane miejsce dla pieszych oczekujących na zielone światło co sprawia, że jak spadnie deszcz, to jest tam mała powódź. Ze względu na to, że ten chodnik jest dość wąski, ludzie nie mają gdzie się przesunąć i muszą iść w stronę przystanku tramwajowego.

Po zgłoszeniu tego samego dnia zadzwonił przedstawiciel, który miał rozmawiać z Zarządem Tramwajów by wyjaśnić tą sprawę z architektem i wykonawcą. Chodnik został tak wyprofilowany dla niepełnosprawnych, jednak zrobiono to wadliwie tworząc zagłębienie zalewane podczas deszczów. Po drugiej stronie skrzyżowania też jest takie przejście i zostało wykonane poprawnie. To mała poprawka nie wymagająca dużej ingerencji, wystarczy wypoziomować chodnik 2x3m.

22 grudnia na numer zgłoszenia dostaliśmy poprzez 19115 odpowiedź: ”interwencja w trakcie realizacji”, jednak aż do czerwca 2016r. niczego nie poprawiono dlatego 6 czerwca już bezpośrednio mailowo skontaktowaliśmy się z Zarządem Tramwajów Warszawskich prosząc o interwencję w tej sprawie. Sprawa jest o tyle ważna, że gdyby minął okres gwarancji, to wtedy na remont zalewanego przejścia moglibyśmy czekać latami oczekując na środki w budżecie miasta.

Z przyjemnością informujemy, że już 9 czerwca skontaktował się z nami przedstawiciel Tramwajów Warszawskich przepraszając mieszkańców za niedogodności oraz z potwierdzeniem, że usterka została zgłoszona wykonawcy robót i w ramach gwarancji będzie niezwłocznie usunięta. Teraz pozostaje nam trzymać kciuki, aby przed jesiennymi deszczami temat został zamknięty.

Jak widzicie warto brać sprawy w swoje ręce, bo samo się nie zrobi! 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *