Zmiany na dzielnicowych ulicach

Projekt stałej organizacji ruchu

Jeszcze w tym roku na kilku ulicach zarządzanych przez Urząd Dzielnicy zostaną wprowadzone zmiany w stałej organizacji ruchu. Warto już teraz wiedzieć, które ulice zostaną poddane zmianom i jeśli z nich korzystamy to zapoznać się z tym co się na nich zmieni. Przedwczoraj został ogłoszony przetarg na roboty budowlane, otwarcie ofert odbędzie się 9 czerwca, natomiast na wykonanie prac wykonawca będzie miał 3 miesiące od podpisania umowy. W poniższej tabeli znajdują się szczegóły zmian.

Lp. Ulica Dokładna lokalizacja Opis zmian
1 Brygadzistów skrzyżowania z Sterniczą i Szczotkarską Na obu skrzyżowaniach zostaną wyznaczone przejścia dla pieszych na każdym ich wlocie z wyjątkiem zachodniego ze Sterniczą.
2 Coopera cała ulica Na całej długości ulicy zlikwidowane zostanie oznakowanie ciągu pieszo-rowerowego po zachodniej stronie ulicy, oznakowanie strefy ruchu, przejazd rowerowy zostanie zamieniony w przejście dla pieszych, zamontowanych zostanie również sześć „progów wyspowych z betonowej kostki brukowej”.
3 Drogomilska skrzyżowanie z Borowego Na południowym wlocie skrzyżowania zostanie wyznaczone przejście dla pieszych.
4 Gąsiorowskiego skrzyżowanie z Kaliskiego Po zachodniej stronie przejazdu tramwajowego zostanie wyznaczone przejście dla pieszych.
5 Spychowska przy przystanku autobusowym Iskry Do przystanku po zachodniej stronie ulicy zostanie wyznaczone przejście dla pieszych od istniejącego chodnika po stronie wschodniej.
6 Thommeego odcinek między Kunickiego a Akantu Na wszystkich skrzyżowania na tym odcinku zostanie namalowane oznakowanie poziome w postaci linii warunkowego zatrzymania P-14 (skrzyżowanie równorzędne), pomiędzy Telewizyjną a Akantu zamontowany zostanie również „próg zwalniający z betonowej kostki brukowej”.

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *