Wycieczki po Bemowie z przewodnikiem, piesze i rowerowe

Wycieczka po fortach

Na początek trochę historii 🙂 W lipcu zeszłego roku jednym ze zwycięskich projektów w Budżecie Partycypacyjnym 2016 został projekt, którego celem było poznawanie Bemowa z przewodnikiem.

W przetargu organizowanym przez dzielnicę konkurs wygrało Stowarzyszenie Masław, które od wiosny tego roku zaprasza wszystkich mieszkańców na wycieczki po naszych okolicach. Przewodnicy ci mają doświadczenie w organizowaniu wycieczek po naszej dzielnicy, ale są także znani z takich aktywności m.in. na sąsiedniej Woli.

W ostatni weekend odbyła się wycieczka rowerowa po bemowskich fortach. Zbiórka uczestników wycieczki miała miejsce o godzinie 12 przy placu zabaw na Forcie Bema. Przybyło ponad 40 osób, młodzi, starsi, nawet rodziny z dziećmi co wskazuje na spore zainteresowanie poznawaniem okolic naszych domów. Tego dnia na forcie były tłumy spacerowiczów, osób wypoczywających w kawiarniach czy też biorących udział w zawodach sportowych.  Natknęliśmy się także na grupkę biorącą udział w plenerowej jodze. Po objechaniu Fortu Bema i kilku postojach na lekcje historii zebrana grupa podążyła dalej ul. Widawską w kierunku Starego Bemowa by odwiedzić kolejny fort, Blizne. Uczestnicy spaceru wysłuchali opowieści przewodników podczas zwiedzania tego fortu, a następnie udali się ulicą Lazurową do Fortu Chrzanów. Fort robi wrażenie, jest w nim sporo zakamarków. Obiekt jest popularny wśród miłośników gry w paintball, na których także się natknęliśmy 🙂

Podsumowując, bardzo udana wycieczka. Dystans nie był długi, pogoda dopisała, a przewodnicy podzielili się z nami historią otaczających nas na co dzień miejsc. Warto było ruszyć z domu!

Stowarzyszenie Masław niebawem będzie organizowało kolejne wycieczki. Dokładny plan z datami został przedstawiony na poniższym plakacie dzielnicy.

Spacery po Bemowie

Natomiast przypomnienia o wycieczkach można śledzić poprzez stronę Facebook Stowarzyszenia.

Zachęcamy do zapoznawania miejsc, do których na co dzień nie zaglądamy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *