Wycieczki po Bemowie z przewodnikiem, piesze i rowerowe

Wycieczka po fortach

Na początek trochę historii 🙂 W lipcu zeszłego roku jednym ze zwycięskich projektów w Budżecie Partycypacyjnym 2016 został projekt, którego celem było poznawanie Bemowa z przewodnikiem.

W przetargu organizowanym przez dzielnicę konkurs wygrało Stowarzyszenie Masław, które od wiosny tego roku zaprasza wszystkich mieszkańców na wycieczki po naszych okolicach. Przewodnicy ci mają doświadczenie w organizowaniu wycieczek po naszej dzielnicy, ale są także znani z takich aktywności m.in. na sąsiedniej Woli.

W ostatni weekend odbyła się wycieczka rowerowa po bemowskich fortach. Zbiórka uczestników wycieczki miała miejsce o godzinie 12 przy placu zabaw na Forcie Bema. Przybyło ponad 40 osób, młodzi, starsi, nawet rodziny z dziećmi co wskazuje na spore zainteresowanie poznawaniem okolic naszych domów. Tego dnia na forcie były tłumy spacerowiczów, osób wypoczywających w kawiarniach czy też biorących udział w zawodach sportowych.  Natknęliśmy się także na grupkę biorącą udział w plenerowej jodze. Po objechaniu Fortu Bema i kilku postojach na lekcje historii zebrana grupa podążyła dalej ul. Widawską w kierunku Starego Bemowa by odwiedzić kolejny fort, Blizne. Uczestnicy spaceru wysłuchali opowieści przewodników podczas zwiedzania tego fortu, a następnie udali się ulicą Lazurową do Fortu Chrzanów. Fort robi wrażenie, jest w nim sporo zakamarków. Obiekt jest popularny wśród miłośników gry w paintball, na których także się natknęliśmy 🙂

Podsumowując, bardzo udana wycieczka. Dystans nie był długi, pogoda dopisała, a przewodnicy podzielili się z nami historią otaczających nas na co dzień miejsc. Warto było ruszyć z domu!

Stowarzyszenie Masław niebawem będzie organizowało kolejne wycieczki. Dokładny plan z datami został przedstawiony na poniższym plakacie dzielnicy.

Spacery po Bemowie

Natomiast przypomnienia o wycieczkach można śledzić poprzez stronę Facebook Stowarzyszenia.

Zachęcamy do zapoznawania miejsc, do których na co dzień nie zaglądamy!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *