Informowanie mieszkańców o budżecie partycypacyjnym – dobre praktyki (cz.1)

Zaczynamy cykl artykułów, w których pokażemy wybrane dobre praktyki komunikacji, jakie różne podmioty (urzędy, organizacje, mieszkańcy etc.) z innych dzielnic oraz z poziomu Miasta stosują do informowania o budżecie partycypacyjnym w Warszawie. Mamy nadzieję, że będą to przydatne inspiracje dla Bemowa.

Realizację projektów do budżetu partycypacyjnego, za które odpowiada Zarząd Dróg Miejskich Warszawa można śledzić na stronie internetowej, gdzie każda dzielnica ma swoją osobną, bardzo czytelną zakładkę. Zakładka zawiera podkreślone tytuły projektów, których kliknięcie prowadzi bezpośrednio do oryginalnego projektu, dostępnego w bazie wszystkich złożonych w danym roku. Dodatkowo pod tytułem przeczytamy krótkie streszczenie pomysłu, a na końcu opis etapu realizacji.

Oto link do zakładki Bemowa – ZDM zrealizuje w tym roku 5 projektów wybranych w BP, a właściwie 4, gdyż jeden już jest gotowy (progi zwalniające na ul. Wrocławskiej) >>>

https://zdm.waw.pl/robi-sie/budzet-partycypacyjny/bemowo

Z pewnością podobna zakładka z bieżącymi informacjami o postępie realizacji prac nad projektami wybranymi przez mieszkańców Bemowa w poprzednich edycjach powinna znaleźć się na stronie internetowej Urzędu Dzielnicy Bemowo. Zgłosimy taki pomysł naszym decydentom.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *