Fort Bema z częstszym autobusem

Zarząd Transportu Miejskiego na swojej stronie informuje o nowej linii autobusowej 397 kursującej pomiędzy pętlą Koło a metrem Stare Bielany. Wesprze ona linię 197 na tym odcinku, dzięki tej zmianie w godzinach szczytu autobus będzie co 7-8 minut a nie 12 jak dotychczas (obie linie co 15 minut).

Ta zmiana to element zeszłorocznych konsultacji z mieszkańcami w sprawie zmian tras linii komunikacji miejskiej w związku z uruchomieniem łącznika tramwajowego na ulicy Powstańców Śląskich, od którego za dwa tygodnie minie już rok.

Pierwotnie zmiany miały zostać wcielone w życie już po ostatnich wakacjach jednak na drodze stanęły utrudnienia związane przebudową kolektora pod ulicą Marymoncką.

Najbardziej jednak zastanawia kontekst przywoływany przez ZTM, mianowicie jakoby uzasadnieniem zmian poza tłokiem w linii 197 było stwierdzenie, że „ul. Obrońców Tobruku, przy której nowe bloki mieszkalne wyrastają jak grzyby po deszczu,„. Jest to dosyć odważne porównanie ponieważ ostatnia inwestycja mieszkaniowa została ukończona w roku 2009, czyli w zasadzie 7 lat temu. W tym momencie warto się zastanowić czy plan poprawy komunikacji potrzebował tak dużo czasu na realizację czy to urzędnicy nie wiedzą co się dzieje w okolicy?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *