Połczyńską i nie tylko rowerem

Pełnomocnik Prezydenta m.st. Warszawy ds. komunikacji rowerowej poinformował o zleceniu przez Zarząd Dróg Miejskich zaprojektowania trasy rowerowej w ciągu ulicy Połczyńskiej, Wolskiej i Kasprzaka pomiędzy ulicą Kazimierza Gierdziejewskiego a Juliusza Ordona.

Inwestycja ta jest bez wątpienia bardzo wyczekiwana przez mieszkańców Bemowa, ale też Włoch lub Ursusa, którzy tym ciągiem udają się rowerem do centrum miasta. Przede wszystkim połączy już istniejące drogi dla rowerów na takich ulicach jak Kazimierza Gierdziejewskiego (połączenie z Ursusem), al. 4 Czerwca 1976 r. (przedłużenie Lazurowej do Włoch) jak i pasy rowerowe na Dźwigowej z opóźnionym fragmentem DDR na Powstańców Śląskich między Sterniczą a Górczewską.

Nowa trasa zasadniczo będzie przebiegać po południowej stronie jezdni, między Powstańców Śląskich a Szeligowską w tym roku ma powstać również po północnej stronie, jest to kolejny opóźniony projekt z pierwszej edycji Budżetu Partycypacyjnego. Szczegóły przyszłych rozwiązań zobrazowaliśmy na poniższej mapie.

Prace budowlane według zapowiedzi odbyłyby się jesienią tego roku, wcześniej jednak projekt zostanie skonsultowany z mieszkańcami. Jest wysoce prawdopodobne, że to właśnie ulica Połczyńska a nie Powstańców Śląskich na terenie naszej dzielnicy będzie drugą ulicą z ciągłą infrastrukturą dla rowerów, przekonamy się o tym za rok.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *