Jesienne prace w ogrodzie na Forcie Bema

Ogród Społecznościowy Fort Bema - jesienne porządki

W ostatni weekend odbyła się kolejna impreza w ogrodzie społecznościowym na Forcie Bema.

W chłodną, ale na szczęście pogodną sobotę spotkaliśmy się, by przeprowadzić najważniejsze jesienne prace ogrodowe. Co robiliśmy? Po pierwsze – porządki. Na terenie ogrodu wciąż znajdujemy sporo śmieci i zapewne przez jakiś jeszcze czas będziemy je usuwać. Walczymy też z intruzami – w przypadku sadu jest to klon jesionolistny (zaliczany do roślin inwazyjnych – niebezpiecznych dla rodzimej flory), który przez kilka ostatnich lat wysiewał się wokół drzew owocowych i zaczął je zagłuszać. Potem przyszedł czas na przyjemności – sadzenie krzewów owocowych oraz cebul tulipanów, narcyzów i krokusów, które pięknie zakwitną wiosną. Była też oczywiście okazja do wspólnego piknikowania.

Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się do pracy. Ogród przejaśniał i dzięki wam będzie cieszył wiosennymi kwiatami a latem również owocami. Jeśli chcecie uczestniczyć w kolejnych wydarzeniach w ogrodzie społecznościowym na Forcie Bema śledźcie profil inicjatywy na facebooku. Pamiętajcie, że jest to miejsce współtworzone przez mieszkańców i każdy może się przyłączyć do sąsiedzko-ogrodniczej ekipy!

Ogród Społecznościowy Fort Bema - jesienne porządki i piknik Ogród Społecznościowy Fort Bema - jesienna akcja sadzenia kwiatów Ogród Społecznościowy Fort Bema - jesienne porządki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *